W związku z wystąpieniem na terenie szkoły kolejnego zachorowania na Covid – 19 i zgodnie z decyzją Sanepidu, w dniach 21.10.2020 – 30.10.2020r. rozpoczynamy nauczanie mieszane.
Klasy 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne. Szczegółowe informacje zostały przekazane na e-dzienniku
Klasy 1-3 mają lekcje stacjonarne. Lekcje będą odbywać się zgodnie z planem klasy oraz planem zastępstw w wyznaczonych salach.
Dla klas 1-3 działa także świetlica szkolna.
Zmiana kursów autobusu od 21.10 do odwołania
PRZYWOZY:
8.10 Broniszów
8.15 Radwanów
8.20 Jarogniewice
8.25 Kiełpin
8.40 Jeleniów
POWRÓT, jeden kurs 13.30
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TRZECIM KONKURSIE SZKOLNYM
PT. „DYNIOWE CUDAKI”
(MILE WIDZIANA POMOC RODZICÓW).
WYKONANE I PODPISANE PRACE NALEŻY DOSTARCZYĆ
DO SALI NR 3 W TERMINIE 26 - 27. 10. 2020r
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZĘ TWÓRCZYCH POMYSŁÓW ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!
Organizator : Anna Sidorowicz
29 października odbędzie się pierwszy etap konkursu ortograficznego Szkolna Liga Ortograficzna. Zapraszamy chętnych uczniów z klas 4-6 oraz 7-8 do sali nr 13 o godzinie 8.00.
Środa 14.10.2020 jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych!
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej, która w kreatywnej i ciekawej formie zaprezentuje temat Konkursu „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”.
Szczegóły w REGULAMINIE
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablet, aparaty fotograficzne i słuchawki bluetooth, hulajnoga!!!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Dziś na lekcji matematyki, uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Losowali zadania do wykonania, na które mieli określony czas. Komisja składająca się z uczniów, sprawdzała poprawność odpowiedzi. Dla osób, które poprawnie rozwiązali łamigłówki, czekały specjalne odznaki- Ekspert Tabliczki Mnożenia. Osobą odpowiedzialną za organizację tego matematycznego wydarzenia, była nauczycielka matematyki- p. Lidia Walczyńska
Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostały następujące osoby: Karolina Nowak z kl.V/Krzysztof Lewandowski z kl.V/Maja Andrykiewicz z kl.VIa/Mateusz Rachuba i Oliwia Waszak z kl.VIb /Alicja Zawrotniak/Bartosz Rosolik, Agata Pazdro z kl.VIIa. Gratulujemy !
Serdecznie zachęcamy uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół zaocznych, wieczorowych, policealnych, dla dorosłych itp.), a także uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych województwa lubuskiego do udziału w Lubuskim Konkursie Wiedzy o Prawie.
Patronat nad Konkursem objęła Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa.
W ramach konkursu uczestnicy przygotowują pracę na jedno z poniższych zagadnień z zakresu wiedzy prawnej:
1. Prawa i obowiązki obywatelskie,
2. Działalność krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej,
3. Mediacja oraz sposoby polubownego rozwiązywania sporów – czy i dlaczego warto z nich korzystać,
4. Możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa,
5. Dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji – czy jest potrzebny? Dlaczego warto korzystać z takiej formy wsparcia.
Tematem pracy powinno być konkretne, wybrane zagadnienie ale nie wyklucza się prac przeglądowych oraz o charakterze ogólnym.Prace konkursowe mogą mieć formę wypowiedzi pisemnej, prezentacji, fotoreportażu wraz z komentarzem lub filmu, przy czym film nie może być dłuższy niż 10 minut. Do Konkursu można zgłaszać prace indywidualne, a w przypadku zgłoszenia filmu dopuszczalna jest praca grupowa. Objętość pracy nie powinna być mniejsza niż 3 strony formatu A4 i większa niż 10 stron. Może zawierać elementy graficzne np. zdjęcia, wykresy itp.Praca powinna również zawierać spis bibliograficzny wszystkich pozycji książkowych, artykułów, aktów prawnych, stron internetowych itp., które autor wykorzystał w pracy. Musi zostać zapisana w formacie tekstowym doc, docx, odt lub rtf.Prace można przesyłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@civis-sum.org.pl lub drogą pocztową - na adres Organizatora: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM, al. Niepodległości 7a/2, 65-048 Zielona Góra.Prace konkursowe będą przyjmowane w okresie do dnia 30 listopada 2020 roku (w przypadku prac nadesłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego, o ile prace wpłyną do Organizatora do 2 grudnia 2020 roku do północy). Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 15 grudnia 2020 roku.Konkurs jest realizowany na obszarze całego województwa lubuskiego. W ramach konkursu zostaną wyłonieni laureaci konkursu szczebla wojewódzkiego.W ramach konkursu zostaną dodatkowo wyłonieni laureaci szczebli powiatowych - w tym Miasta Zielona Góra (jako miasta na prawach powiatu).
Wszyscy laureaci szczebla wojewódzkiego Konkursu otrzymają oficjalne tytuły laureatów Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie 2020 oraz dyplomy.Dodatkowo wszyscy laureaci Konkursu na szczeblach powiatowych otrzymają oficjalne tytuły laureatów Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie 2020 na szczeblu danego powiatu oraz dyplomy.Spośród laureatów jury rozdzieli nagrody rzeczowe w tym m.in. sprzęt elektroniczny oraz zestawy akcesoriów. Fundatorem nagród dla laureatów jest Stowarzyszenie CIVIS SUM.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są tutaj: http://edukacja-prawna.info.pl/konkurs
Etap lokalny Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie 2020 na obszarze Miasta Zielona Góra jest realizowany przez Stowarzyszenie CIVIS SUM w ramach zadania publicznego powierzonego przez Miasto Zielona Góra pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i 2 punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w Mieście Zielona Góra w 2020 r.”
W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w innej formie niż rok temu. Uczniowie klas starszych czytali fragmenty książek dla uczniów klas I-VIII ("Kubuś Puchatek" - w klasach I-III, "Opowieści z Narnii" - kl.IV-VI oraz "Balladyna" - w kl. VII-VIII). Poza wysłuchaniem fragmentów utworów, uczniowie będą mogli wziąć udział w rozwiązywaniu zagadek czytelniczych, dotyczących treści czytanych książek. Na gazetkach szkolnych, dla starszych uczniów, pojawiły się kody QR, w których ukryte są pytania, a dla młodszych - zadania w kopertach. Odpowiedzi należy wrzucić do kartonika, który jest dostępny w każdej klasie u wychowawcy. Na odpowiedzi czekamy do końca września.
Szanowni Państwo,
informujemy, że Zarząd Województwa Lubuskiego Uchwałą nr 133/1790/20
z dnia 15 września 2020 roku wyznaczył termin naboru wniosków o przyznanie stypendium
w ramach projektu Lubuskie Talenty – Program Stypendialny oraz zatwierdził wzory
dokumentów niezbędnych do jego realizacji.
Stypendium jest przewidziane dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej i klas I – III szkoły Liceum.
Termin naboru został ustalony na okres od 28 września 2020 r. do 16 października 2020 r.
Więcej informacji w załącznikach.
W najbliższy piątek (18.09.) nie będzie II kursu autobusu do domu o 14.20!!!!! 😧Pozostałe kursy bez zmian - I o 13.30 i III o 16.05 😃
Uwaga! Uwaga! Już we wtorek, 15 września obchodzimy w naszej szkole święto kreatywności, odwagi i zabawy!!!
Zebrania z rodzicami
Wtorek 15.09.2020r.
Godzina 16.30
klasa I – sala nr 4
klasa II a – sala nr 13
klasa II b – sala nr 14
klasa III - sala nr 2
klasa IV – sala 12
Godzina 17.30
klasa V – sala nr 18
klasa VI a – sala nr 11
klasa VI b – sala nr 20
klasa VII a – sala nr 14
klasa VII b – sala nr 12
klasa VIII – sala nr 13
Wszystkie wejścia do szkoły będą otwarte. Zaleca się, aby do sal nr 2, 4, 13, 14 wchodzić wejściem głównym; do sal 11, 12, 20 wejściem od strony boiska; do sali 18 wejściem od strony szatni.
Rusza nabór do piątej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian i propozycji rozwiązań.
Do Rady kandydować mogą uczniowie, którzy ukończyli 13 lat. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września.
Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/rada-dzieci-i-mlodziezy-nabor
Zebranie z rodzicami przedszkola 17 września 2020r., godz. 16:30
SALA nr 11- BIEDRONKI (maluszki)
SALA nr 12- SÓWKI (starszaki)
we wrześniu startuje kolejna edycja “Koduj z Gigantami”! Już po raz siódmy zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w darmowych warsztatach programowania!
W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 12 - 13 oraz 19 - 20 września w wybranych miastach w całej Polsce. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są interaktywne zajęcia online w małych grupach.
Honorowe patronaty nad akcją objęli włodarze wszystkich miast, w których wydarzenie będzie się odbywać. Do honorowych patronatów Koduj z Gigantami dołączył także Ośrodek Edukacji Narodowej.
“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.
Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.
Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:
- uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH,
- uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,
- uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.
Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:
Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest indywidualna rejestracja każdego z uczestników. Zapisów będzie można dokonywać od 1 września poprzez stronę:
UWAGA!!!
W najbliższą środę (09.09.) do naszego Zespołu przyjeżdża fotograf. Po konsultacjach z Radą Rodziców uzgodniono, że zdjęcia będą wykonywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Sesja zdjęciowa odbędzie się w sali gimnastycznej, fotograf będzie w maseczce i nie będzie podchodził blisko dzieci.
Będzie można wykonać zdjęcia grupowe i indywidualne.