W ramach akcji „Pola Nadziei” 29 września przy Urzędzie Miasta w Zielonej Górze uczennice Weronika Szczuka (kl. V a), Lena Szczuka (kl.I), Amelia Kubicka (kl. II b) wraz z rodzicami sadziły cebulki żonkili. DZIĘKUJEMY!!!
Dziękujemy również wszystkim uczniom i rodzicom naszego Zespołu Edukacyjnego za aktywne włączenie się w tegoroczną kampanię „Pola Nadziei”.
Wasza postawa i hojność jest wyrazem wrażliwości i troski o los osób nieuleczalnie chorych. Szczególne podziękowanie za pomoc w rozprowadzaniu i sprzedaży cebulek żonkili otrzymują uczniowie klasy IV a: Maja Andrykiewicz, Marysia Duchnicz, Alicja Gładysz, Dominik Hryńkiewicz, Julia Kaniowska, Kamil Majewski, Klaudia Małczak, Magda Marczenia, Marek Szymon, Gracjan Opaczyński, Oliwia Paszek, Kalina Synowiec, Julia Szpera, Róża Trunk.
DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!
Dziś 01-10-2018 roku, w kasie IIa był dzień pełen wrażeń, wyzwań i kreatywnego działania. Z okazji niedzielnego Dnia Chłopaka, rozpoczęliśmy od wyboru Superchłopaka. Chłopcy mierzyli się w konkurencjach: na największą ilość pompek, najpiękniejszy taniec i najlepiej wykonaną piosenka. W komisji konkursowej zasiadły dziewczynki z klasy. Niekwestionowanym zwycięzcą został Kacper, który otrzymał odznaczenie Superchłopaka. Wszyscy chłopcy dostali medale. Później klasa w kreatywny sposób przyjrzała się sezonowym warzywom i owocom, z których powstały stworki i stwory. Na koniec naszej przygody, chłopcy dostali upominki – klocki, z których skonstruowali pojazdy. Dziewczynki im wiernie kibicowały.
W piątek 28.09.2018 r. klasę IIa odwiedził znakomity gość Gigamiś. Powodem odwiedzin był kolejny piątek naszego projektu klasowego „Po drugiej stronie ławki”, w którym uczniowie zamieniają się w nauczyciela i prowadzą swoje zajęcia na wybrany przez nich temat. Tym razem lekcję prowadziła Pola. Opowiedziała nam o misiach w szerokim zakresie. O tych prawdziwych i bajkowych, a podczas zajęć cała klasa stworzyła „Misiowe opowieści”.
29 września o godz. 12.00 (sobota) - hospicjum zaprasza wszystkich na uroczyste sadzenie cebulek żonkili połączone z poczęstunkiem obok Urzędu Miasta Zielona Góra.
Biblioteka szkolna oraz wychowawcy klas I-III ogłaszają wewnątrzszkolny konkurs związany z "Przygodami Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania.
Szczegóły udziału w konkursie, TUTAJ...
Informujemy, że biblioteka szkolna będzie nieczynna do 28.09.2018 r.
Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym została zakwalifikowana do programu #SuperKoderzy.
#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.
Co należało zrobić, aby stać się uczestnikiem programu?
Należało prawidłowo opracować i złożyć w terminie wniosek o udział w programie. Do zgłoszenia należało dołączyć 30 sekundowy film, który przekonał Organizatora do zakwalifikowania Szkoły do udziału w Programie. Film pn. „Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem?” został oceniony przez Komisję pod względem, m.in.: atrakcyjności przekazu filmowego (pomysł, zaangażowanie w przygotowanie); obecności tematyki programowania, nowych technologii i kompetencji cyfrowych, świadczących o zrozumieniu idei programu #SuperKoderzy oraz zaangażowania dzieci, jako odbiorców inicjatywy.
ZE 5_Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem? - film
Co zyskała Szkoła i Uczniowie?
Rozpoczynamy od przypomnienia podstaw programowania w wizualnym środowisku SCRATCH, potem montaż robotów…i programowanie!
Lider programu #SuperKoderzy
mgr Elżbieta Terajewicz
Informujemy, że w piątek, 21.09. 2018 r. - autobus szkolny odwiezie dzieci o godzinach:
W tym dniu nie będzie kursów o godzinach 14.50 i 16.10.
Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszam chętnych uczniów do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".
Przykładowe zadania, TUTAJ...
O konkursie
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Cele konkursu
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Konkurs jest adresowany do uczniów z wszystkich klas. Zadania są dostosowane do ich wieku wg poniższych kategorii.
Harmonogram szczegółowy-eliminacje (etap kwalifikacyjny):
TERMIN | GODZINA | KATEGORIA | WIEK/KLASY |
17 października | 12:00-13:00 | Junior | VII-VIII klasy (oraz ostatnie klasy gimnazjum) |
18 października | 12:00-13:00 | Benjamin | IV-VI klasy |
19 października | 12:00-13:00 | Skrzat | I-III klasy |
Zadania konkursowe
Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.
PATRONAT HONOROWY PATRONAT HONOROWY
Drodzy Rodzice,
zgodnie z zapowiedzią mam duży zaszczyt zaprosić Państwa na nasze pierwsze spotkanie, podczas, którego przede wszystkim poznamy się i porozmawiamy o tym, jak chcielibyście, żeby wyglądały one w przyszłości.
Nie mam wątpliwości, że razem stworzymy coś dobrego i potrzebnego nam wszystkim!
Zapraszam:
Chętne osoby proszę o kontakt na adres email: annagawelpedagog@gmail.com do piątku 28.09.2018 r.
Anna Gaweł
15. września 2018 r. społeczność szkolna uczestniczyła w Korowodzie Winobraniowym. To już kolejny udział Naszej Szkoły. W bieżącym roku motywem przewodnim była 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczestnicy ubrani byli w barwy biało – czerwone, powiewały polskie flagi.
Do zobaczenia za rok!
Drodzy Uczniowie!
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kolejny raz włącza się do Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób chorych w hospicjum.
Zebrane w ubiegłym roku datki pozwoliły na zakup środków opatrunkowych i leków dla chorych z Hospicjum w Zielonej Górze oczekujących na pomoc w okresie odchodzenia z tego świata.
Ruszyła AKCJA POLA NADZIEI 2018/2019, prosimy Was o dar dobrego serca i zakupienie za „przysłowiową złotówkę” cebulki żonkila jako symbolicznego aktu solidarności z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową. Każdy uczeń naszej szkoły może złożyć dowolne datki do puszki i otrzymać cebulkę żonkila jako symbol nadziei na odrodzenie. Przez cały okres trwania akcji cebulki żonkili znajdują się również u pani Anety Dreli w gabinecie logopedycznym.
Równocześnie hospicjum zaprasza Was wraz z rodzicami na uroczyste sadzenie cebulek żonkili, (połączone z poczęstunkiem), które odbędzie się 29 września (sobota) o godz. 12.00 obok Urzędu Miasta w Zielonej Górze.
Rada Rodziców informuje, że składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 30 zł. Płatność jest jednorazowa, bez względu na ilość dzieci w rodzinie. Gorąco zachęcamy do wpłat !!!
Informujemy, że jutro, tj. 14.09 (piątek) autobus na odwozy dzieci będzie opóźniony około 25 min.
Dzisiaj mamy 256. dzień roku. To zaś oznacza, że obchodzimy Międzynarodowy Dzień Programisty.
Dlaczego właśnie w tym dniu?
Dlatego, że 256 to szczególna liczba w informatyce:
Kiedy wprowadzono to święto?
Święto to wprowadzono w 2009 r. – oficjalnie ustanowiono 256. dzień roku Dniem Programisty.
Obecnie świat nie może już funkcjonować bez programistów. Pamiętajmy bowiem, że nie chodzi tutaj jedynie o twórców oprogramowania, czy gier, które uruchamiamy na komputerze, smartfonie, czy konsoli. Umiejętność programowania znajduje bowiem znacznie szersze zastosowanie i może być ważnym elementem strategii rozwoju kraju.
Nauka programowania może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci i młodzieży, co dostrzegł polski rząd podejmując decyzję, że od 2017 roku została ona wprowadzona w szkołach podstawowych.
I dlatego właśnie uczniowie Naszej Szkoły od tego dnia rozpoczęli programować swoje pierwsze gry… Programujemy naszą pierwszą grę, galeria...
a w najbliższym czasie w wybranych grupach zaprogramują także roboty, realizując zadania w ramach projektu #Superkoderzy.
Uprzejmie informujemy, że 11 września 2018 r. (wtorek) odbędą się spotkania z rodzicami.
- godz. 17.00 – dla rodziców uczniów z klas 1 -3
- godz. 17.30 – dla rodziców uczniów z klas 4 -8
Drodzy Rodzice,
informuję, że można zgłaszać się po WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO. Wszelkie informacje dotyczące wniosków można uzyskać u pani pedagog Anny Gaweł: poniedziałek – środa w godzinach 8.00 -16.00; czwartek w godzinach 8.00 -14.00.
Wypełnione prawidłowo wnioski wraz z dołączonymi potrzebnymi zaświadczeniami powinny być gotowe w nieprzekraczalnym terminie do 13.09.2018 r.
Plan przyjazdu autobusu w dniu 4.09.2018 r. (wtorek)
PRZYJAZD DO SZKOŁY
POWRÓT