• ZAKOŃCZENIE AKCJI "POLA NADZIEI"

    W ramach akcji „Pola Nadziei” 29 września przy Urzędzie Miasta w Zielonej Górze uczennice Weronika Szczuka (kl. V a), Lena Szczuka (kl.I), Amelia Kubicka (kl. II b)  wraz z rodzicami sadziły cebulki żonkili. DZIĘKUJEMY!!!

    Dziękujemy również wszystkim uczniom i  rodzicom naszego Zespołu Edukacyjnego za aktywne włączenie się w tegoroczną kampanię „Pola Nadziei”.

    Wasza postawa i hojność jest wyrazem wrażliwości i troski o los osób nieuleczalnie chorych. Szczególne podziękowanie za pomoc w rozprowadzaniu i sprzedaży cebulek żonkili otrzymują uczniowie klasy IV a: Maja Andrykiewicz, Marysia Duchnicz, Alicja Gładysz, Dominik Hryńkiewicz, Julia Kaniowska, Kamil Majewski, Klaudia Małczak, Magda Marczenia, Marek Szymon, Gracjan Opaczyński, Oliwia Paszek, Kalina Synowiec, Julia Szpera, Róża Trunk.

    DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

  • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2A

    Dziś 01-10-2018 roku, w kasie IIa był dzień pełen wrażeń, wyzwań i kreatywnego działania. Z okazji niedzielnego Dnia Chłopaka, rozpoczęliśmy od wyboru Superchłopaka. Chłopcy mierzyli się w konkurencjach: na największą ilość pompek, najpiękniejszy taniec i najlepiej wykonaną piosenka. W komisji konkursowej zasiadły dziewczynki z klasy. Niekwestionowanym zwycięzcą został Kacper, który otrzymał odznaczenie Superchłopaka. Wszyscy chłopcy dostali medale. Później klasa w kreatywny sposób przyjrzała się sezonowym warzywom i owocom, z których powstały stworki i stwory. Na koniec naszej przygody, chłopcy dostali upominki – klocki, z których skonstruowali pojazdy. Dziewczynki im wiernie kibicowały.

  • PO DRUGIEJ STRONIE ŁAWKI...

    PO DRUGIEJ STRONIE ŁAWKI...

    W piątek 28.09.2018 r. klasę IIa odwiedził znakomity gość Gigamiś. Powodem odwiedzin był kolejny piątek naszego projektu klasowego „Po drugiej stronie ławki”, w którym uczniowie zamieniają się w nauczyciela i prowadzą swoje zajęcia na wybrany przez nich temat. Tym razem lekcję prowadziła Pola. Opowiedziała nam o misiach w szerokim zakresie. O tych prawdziwych i bajkowych, a podczas zajęć cała klasa stworzyła „Misiowe opowieści”.

    Galeria zdjęć...

  • ZAPROSZENIE_UROCZYSTE SADZENIE CEBULEK

    ZAPROSZENIE_UROCZYSTE SADZENIE CEBULEK

    29 września o godz. 12.00  (sobota) - hospicjum zaprasza wszystkich na uroczyste sadzenie cebulek żonkili połączone z poczęstunkiem obok Urzędu Miasta Zielona Góra.

  • PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW - KONKURS

    Biblioteka szkolna oraz wychowawcy klas I-III ogłaszają wewnątrzszkolny konkurs związany z "Przygodami Gangu Słodziaków”,  który ma inspirować dzieci do codziennego czytania.

    Szczegóły udziału w konkursie, TUTAJ...

  • KOMUNIKAT

    KOMUNIKAT

    Informujemy, że biblioteka szkolna będzie nieczynna do 28.09.2018 r.

  • ZE 5 W PROGRAMIE #SUPERKODERZY

    ZE 5 W PROGRAMIE #SUPERKODERZY

    Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym została zakwalifikowana do programu #SuperKoderzy.

    #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.

    Co należało zrobić, aby stać się uczestnikiem programu?

    Należało prawidłowo opracować i złożyć w terminie wniosek o udział w programie. Do zgłoszenia należało dołączyć 30 sekundowy film, który przekonał Organizatora do zakwalifikowania Szkoły do udziału w Programie. Film pn. „Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem?” został oceniony przez Komisję pod względem, m.in.: atrakcyjności przekazu filmowego (pomysł, zaangażowanie w przygotowanie); obecności tematyki programowania, nowych technologii i kompetencji cyfrowych, świadczących o zrozumieniu idei programu #SuperKoderzy oraz zaangażowania dzieci, jako odbiorców inicjatywy.

    ZE 5_Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem? - film

    Co zyskała Szkoła i Uczniowie?

    • większe możliwości do rozwijania kreatywności, logicznego myślenia i umiejętności współpracy w zespole – lepszy start w przyszłość!
    • grant na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć – ROBOTY LOFI.

    Rozpoczynamy od przypomnienia podstaw programowania w wizualnym środowisku SCRATCH, potem montaż robotów…i programowanie!

    Lider programu #SuperKoderzy

    mgr Elżbieta Terajewicz

  • KOMUNIKAT

    KOMUNIKAT

    Informujemy, że w piątek, 21.09. 2018 r. - autobus szkolny odwiezie dzieci o godzinach:

    • I kurs 13.30
    • II kurs 15.15

    W tym dniu nie będzie kursów o godzinach 14.50 i 16.10.

  • MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY

    MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY

    Drodzy Uczniowie!

    Serdecznie zapraszam chętnych uczniów do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".

    Przykładowe zadania, TUTAJ...

    O konkursie

    Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

    Cele konkursu

    Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

    Konkurs jest adresowany do uczniów z wszystkich klas. Zadania są dostosowane do ich wieku wg poniższych kategorii.

    Harmonogram szczegółowy-eliminacje (etap kwalifikacyjny):

    TERMIN GODZINA KATEGORIA WIEK/KLASY
    17 października 12:00-13:00 Junior VII-VIII klasy (oraz ostatnie klasy gimnazjum)
    18 października 12:00-13:00 Benjamin IV-VI klasy
    19 października 12:00-13:00 Skrzat I-III klasy

     

    Zadania konkursowe

    Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

    Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.

     

    PATRONAT HONOROWY            PATRONAT HONOROWY                                                     

     

  • GRUPA WSPARCIA 

    GRUPA WSPARCIA 

    Drodzy Rodzice,

    zgodnie z zapowiedzią mam duży zaszczyt zaprosić Państwa na nasze pierwsze spotkanie, podczas, którego przede wszystkim poznamy się i porozmawiamy o tym, jak chcielibyście, żeby wyglądały one w przyszłości. 

     

    Nie mam wątpliwości, że razem stworzymy coś dobrego i potrzebnego nam wszystkim!

    Zapraszam:

    • 01.10.2018 r. o godz. 16:30  - rodzice dzieci przedszkolnych
    • 01.10.2018 r. o godz. 18:00 - rodzice dzieci klas I-III

    Chętne osoby proszę o kontakt na adres email: annagawelpedagog@gmail.com do piątku 28.09.2018 r.

    Anna Gaweł

  • ZE 5 W KOROWODZIE WINOBRANIOWYM

    15. września 2018 r. społeczność szkolna uczestniczyła w Korowodzie Winobraniowym. To już kolejny udział Naszej Szkoły. W bieżącym roku motywem przewodnim była 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczestnicy ubrani byli w barwy biało – czerwone, powiewały polskie flagi.

    Do zobaczenia za rok!

  • POLA NADZIEI

    POLA NADZIEI

    Drodzy Uczniowie!

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kolejny raz włącza się do Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób chorych  w hospicjum.

    Zebrane w ubiegłym roku datki pozwoliły na zakup środków opatrunkowych i leków dla chorych z Hospicjum w Zielonej Górze oczekujących na pomoc w okresie odchodzenia z tego świata.

    Ruszyła AKCJA POLA NADZIEI 2018/2019, prosimy Was o dar dobrego serca i zakupienie za „przysłowiową złotówkę” cebulki żonkila jako symbolicznego aktu solidarności z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową.  Każdy uczeń naszej szkoły może złożyć dowolne datki do puszki i otrzymać cebulkę żonkila jako symbol nadziei na odrodzenie. Przez cały okres trwania akcji cebulki żonkili znajdują się również u pani Anety Dreli w gabinecie logopedycznym.

    Równocześnie hospicjum zaprasza Was wraz z rodzicami na uroczyste sadzenie cebulek żonkili, (połączone z poczęstunkiem), które odbędzie się 29 września (sobota) o godz. 12.00 obok Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

  • KOMUNIKAT RADY RODZICÓW

    KOMUNIKAT RADY RODZICÓW

    Rada Rodziców informuje, że składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 30 zł. Płatność jest jednorazowa, bez względu na ilość dzieci w rodzinie. Gorąco zachęcamy do wpłat !!!

  • KOMUNIKAT

    KOMUNIKAT

    Informujemy, że jutro, tj. 14.09 (piątek) autobus na odwozy dzieci będzie opóźniony około 25 min.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PROGRAMISTY

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PROGRAMISTY

     

    Dzisiaj mamy 256. dzień roku. To zaś oznacza, że obchodzimy Międzynarodowy Dzień Programisty.

    Dlaczego właśnie w tym dniu?

    Dlatego, że 256 to szczególna liczba w informatyce:

    • 8 bitów pozwala na określenie do 256 różnych informacji
    • 256 to liczba znaków
    • 256 to maksymalna liczba kolorów obrazu cyfrowego zapisanego w formacie GIF
    • w 24-bitowej przestrzeni barw RGB każdy kolor jest zapisany za pomocą trzech składowych, które przyjmują jedną z 256 dostępnych wartości

    Kiedy wprowadzono to święto?

    Święto to wprowadzono w 2009 r. – oficjalnie ustanowiono 256. dzień roku Dniem Programisty.

         Obecnie świat nie może już funkcjonować bez programistów. Pamiętajmy bowiem, że nie chodzi tutaj jedynie o twórców oprogramowania, czy gier, które uruchamiamy na komputerze, smartfonie, czy konsoli. Umiejętność programowania znajduje bowiem znacznie szersze zastosowanie i może być ważnym elementem strategii rozwoju kraju.

    Nauka programowania może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci i młodzieży, co dostrzegł polski rząd podejmując decyzję, że od 2017 roku została ona wprowadzona w szkołach podstawowych.

    I dlatego właśnie uczniowie Naszej Szkoły od tego dnia rozpoczęli programować swoje pierwsze gry… Programujemy naszą pierwszą grę, galeria...

    a w najbliższym czasie w wybranych grupach zaprogramują także roboty, realizując zadania w ramach projektu #Superkoderzy.

  • ZMIANA PLANU LEKCJI DLA KLAS 1-8

    Zmiana planu lekcji dla klas 1 - 8 od 10.09.2018 r. (poniedziałek)

    Nowy plan lekcji, TUTAJ...

  • SPOTKANIA Z RODZICAMI

    SPOTKANIA Z RODZICAMI

    Uprzejmie informujemy, że 11 września 2018 r. (wtorek) odbędą się spotkania z rodzicami.

    - godz. 17.00 – dla rodziców uczniów z klas 1 -3

    - godz. 17.30 – dla rodziców uczniów z klas 4 -8

  • Drodzy Rodzice,

    informuję, że można zgłaszać się po WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO. Wszelkie informacje dotyczące wniosków można uzyskać u pani pedagog Anny Gaweł: poniedziałek – środa w godzinach 8.00 -16.00; czwartek w godzinach  8.00 -14.00.

    Wypełnione prawidłowo wnioski wraz z dołączonymi potrzebnymi zaświadczeniami powinny być gotowe w nieprzekraczalnym terminie do 13.09.2018 r.

  • KOMUNIKAT

    KOMUNIKAT

    Plan przyjazdu autobusu w dniu 4.09.2018 r. (wtorek)

    PRZYJAZD DO SZKOŁY

    • Broniszów: godz. 7.50
    • Radwanów: godz. 7.55
    • Jarogniewice: godz. 8.15
    • Kiełpin: godz. 8.20
    • Jeleniów: godz. 8.30

    POWRÓT

    • I kurs: godz. 13.30 - Jeleniów, Kiełpin, Jarogniewice, Radwanów,  Broniszów
    • II kurs: godz. 14.50 - Jeleniów, Kiełpin, Jarogniewice, Radwanów, Broniszów
    • III kurs: godz. 16.10 -Jeleniów, Kiełpin, Jarogniewice, Radwanów,  Broniszów

     

  • PLAN LEKCJI DLA KLAS 1-8

    PLAN LEKCJI DLA KLAS 1-8

    Plan lekcji dla klas 1-8

    od 3. września 2018 r._TUTAJ...

     

strona:

Kontakt

  • Zespół Edukacyjny nr 5
    ul.Ochla-Szkolna 1
    66-006 Zielona Góra
  • 683211592

Galeria zdjęć