W dniach 4 – 10.12.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Godzina Kodowania (HOUR CODE). Programowaliśmy na mini matach w świetlicy oraz w środowisku Scratch na lekcjach informatyki i podczas zajęć pozalekcyjnych. Nasze projekty połączyliśmy z aktualnym tematem w tych dniach, tj.: Mikołajki, święta Bożego Narodzenia... Powstały przepiękne projekty, animacje i gry, które uczniowie udostępnili innym użytkownikom.
12 grudnia w Drzonkowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym.
Nasza szkoła zajęła 4 miejsce.
W zawodach uczestniczyło 14 szkół z województwa lubuskiego wyłonionych drogą eliminacji gminnych i powiatowych.
SP 25 reprezentowali: Buda Maksymilian (kl. VI) i Buda Kacper (kl. IV B).
Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji z okazji Mikołajek zorganizował zawody sportowe dla uczniów szkół podstawowych klas I-III. W zawodach wzięło udział 18 szkół podstawowych. Wśród konkurencji nie zabrakło skoków przez skakankę, skoków w dal, rzutów do celu oraz na odległość, jak również wykonywania zadań na czas. Urozmaiceniem było rozwiązywanie świątecznych krzyżówek i rebusów oraz układanie puzzli. Nasza szkoła zajęła egzekwo 4 miejsce w zawodach.
Klasa 4B z okazji Mikołajkowego wyjścia została kucharzami w jednej z pizzerii! Każdy uczeń stworzył swoja własną, niepowtarzalną pizzę, którą później ze smakiem zjadł po zadowolonych minach w kucharskich czapkach i fartuszkach widać, że pizza się udała.
GODZINA KODOWANIA W ŚWIETLICY
Wczoraj uczniowie z naszej szkoły brali udział w biciu rekordu Guinnessa w programowaniu, a dzisiaj w świetlicy szkolnej kontynuujemy akcję "Czekając na święta - Uczymy Dzieci Programować".
Przyłączyliśmy się do zabawy Czekając na Święta...Uczymy Dzieci Programować i kodujemy offlinowo :-)
Dzieciom udało się odkodować zaszyfrowanego bałwanka.
Czy uda się nam ustanowić rekord Guinnessa w programowaniu?
5 grudnia 2017 r. od wczesnych godzin W NASZEJ SZKOLE było wielkie zamieszanie.
Dzieci i młodzież oraz zgłoszeni wcześniej rodzice i nauczyciele czekali na rozpoczęcie niezwykłej lekcji programowania w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Code & Share. Programuj z klasą".
Na początek jeszcze raz: sprawdzenie sprzętu, przygotowanie oznaczeń, sprzętu medialnego a następnie rozdanie opasek z nadanym numerem i koszulek promujących tę nietypową akcję.
A przed rozpoczęciem lekcji TimeKeeper ogłosił: 3, 2, 1 START. Równo o godzinie 10.30 rozpoczęliśmy zajęcia programowania – nauczyliśmy się zakodować znaną wszystkim grę Ciepło – Zimno. Nasza przygoda trwała 45 min.
A teraz… Czekamy na wyniki. Czy udało się nam ustanowić rekord Guinnessa w programowaniu? Dowiemy się niebawem…
Artykuł, TUTAJ...
Koordynator akcji: Elżbieta Terajewicz
Szkoła: Kwota za grudzień - 103,68 (16 dni x 6,48 zł)
Przedszkole: Kwota za grudzień - 123,12 (19 dni x 6,48 zł)
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata za obiady na numer konta 10 1020 5402 0000 0102 0112 0666.
Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej "Code & Share. Programuj z klasą".
5 grudnia 2017r. (wtorek) o godz. 10.30, weźmiemy udział w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w programowaniu!
26 uczniów naszej szkoły, którzy zgłosili chęć udziału w akcji, a ich rodzice podpisali zgodę na wykorzystanie wizerunku dziecka, weźmie udział w niezwykłej lekcji programowania. Lekcja będzie obserwowana przez wyznaczonych nauczycieli i rodziców oraz nagrywana i fotografowana.
Uczniowie, którzy doniosą zgody rodziców w piątek lub w poniedziałek, będą na liście rezerwowych.
Spot promocyjny, TUTAJ...
Organizatorem akcji "Code & Share. Programuj z klasą" jest Fundacja ArchitectsPL z siedzibą w Szczytnie. http://programujzklasa.pl/
Zachęcamy do śledzenia fanpage Organizatora akcji @architectsPL oraz oznaczania profilu we własnych postach - TUTAJ...
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce (patrz poniżej). Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie.
Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
Mottem na stronie https://code.org. jest:
"Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki"
Zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców w podróż nauki przez zabawę
Nauczyciel informatyki: Elżbieta Terajewicz
Zapraszamy do udziału w przedświątecznym konkursie plastycznym dla dzieci i ich rodzin.
Wymyśl choinkę inną niż wszystkie, o nietypowej formie i kolorze. Wykonaj ją z papieru, drewna, metalu, tworzywa sztucznego, folii, a najlepiej z materiałów służących zwykle do innych celów, np. pudełek, puszek czy płyt CD. Wystarczy, że rozejrzysz się wokół, a na pewno znajdziesz sporo niepotrzebnych przedmiotów, które wykorzystasz do pracy plastycznej. Choinka może być całkiem niezwykła, fantastyczna, kosmiczna, ozdobiona w nietypowy sposób... Wystarczy uruchomić wyobraźnię. Dla laureatów przewidzieliśmy nagrody.
Regulamin: Konkurs_plastyczny.pdf
Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, do włączenia się w akcję „Opatrunek na ratunek”. Misyjne szpitale w Afryce potrzebują:
- bandaży (dzianych i elastycznych)
- gazy (jałowe i niejałowe)
- plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe jednorazowe, kompresy (jałowe i niejałowe)
- środki do dezynfekcji ran ( ale tylko w proszku).
Wymienione wyżej dary przynosimy do 13 grudnia do nauczyciela religii p. Małgorzaty Mordel. Dary te zostaną przekazane do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, która wyśle je do szpitali w Afryce.
Pamiętajmy, w krajach misyjnych brakuje dosłownie wszystkiego. Wszystko jest na wagę złota. Największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś choćby, nawet w najdalszym końcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.
Rada Rodziców zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców o gromadzenie przedmiotów nadających się na fanty Loterii Fantowej na Festynie Rodzinnym. Mogą to być wszystkie rzecz, które uradują nasze dzieci: książeczki, zabawki, przybory szkolne, różne gadżety, ozdoby dziewczęce, itp.
Serdecznie dziękujemy :-)
Dzień Pluszowego Misia przypada w sobotę, 25 listopada, ale My świętowaliśmy ten czarodziejski dzień już dzisiaj. Przytulanki, misie, misiaczki, misiunie...
Wielkie, małe, ale jakże milunie, cały dzień bawiły się z Nami…
We wtorek 21 listopada członkinie samorządu uczniowskiego - Martyna Miśta z kl. 6 i Kinga Walczak z kl. 7, rozdawały Życzliwe Serduszka najżyczliwszym uczniom naszej szkoły. Akcja ta została zorganizowana przez samorząd uczniowski z okazji Dnia Życzliwości, który obchodziliśmy właśnie 21 listopada.
18 listopada rozegrano drugi turniej Międzyszkolnej ligi tenisa stołowego. Na starcie stanęło 74 zawodników, a wśród nich dwoje z naszej szkoły. Maksymilian Buda z klasy VI w kategorii młodzików zajął 3 miejsce, a Dagmara Zawrotniak z klasy IV B 7 miejsce w kategorii żaczek.
8 medali zdobytych podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla oraz III miejsce w Klasyfikacji Drużynowej! Oto podsumowanie osiągnięć zawodników z Klubu Karate Kyokushin z Ochli ( uczniów szkoły oraz mieszkańców Ochli).
Do sukcesu przyczynili się:
Tuż przed podium, odpadli w walce o trzecie miejsce: Robert Żuk, Jakub Wierzowiecki, Zofia Olichwer, Zuzanna Olichwer, Karolina Walerys.
Pomyślnie swoje walki eliminacyjne przeszli: Oliwer Grzebyta, Maria Gonciarz, Wiktor Gonciarz, Anna Mierkiewicz, Zofia Pilarczyk, Klaudia Hyla, Adrian Hyla, Gracjan Opaczynski i Paweł Żuk.
28.10.2017 r. w Bydgoszczy Gracjan Opaczynski wywalczyl brazowy medal podczas turnieju II Young Oyama's Cap .
Do turnieju przygotowała zawodników sensei Aneta Żuk.
Gratulacje Osu!
W Drzonkowie rozpoczęły się rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. W pierwszym turnieju naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Kacper Buda w kategorii żaków zajął pierwsze miejsce, Maksymilian Buda w młodzikach był czwarty, a Dagmara Zawrotniak w żaczkach była dziewiąta.
We wtorek 7.11 na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym (szkoły podstawowe).
Uczniowie SP 25 Kacper i Maksymilian Buda zajęli 2 miejsce i uzyskali awans do finałów wojewódzkich. Dziewczęta Zawrotniak Dagmara, Krupa Weronika i Kramczyk Nicola zajęły 7 miejsce.
Przypominamy, że w środę 15 listopada 2017 r. odbędą się spotkania z rodzicami.
Zebrania ogólne:
PRZEWODNICZĄCA RADY RODZICÓW INFORMUJE:
W dniu 15 listopada 2017 roku o godzinie 16.30 w szkolnej jadalni odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
Serdecznie zapraszamy.