• POLA NADZIEI

    Uczniowie klasy III sadzeniem żonkili na terenie zielonym obok naszej  szkoły  oficjalnie zakończyli akcję Pola Nadziei 2019. Dopisywały humory i słoneczna pogoda.

  • MAŁY OMNIBUS

    MAŁY OMNIBUS

    W Szkole Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze 7 listopada 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs ,,Mały Omnibus".

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3: Nataniel Adamski i Adam Jarzyna. Brali oni udział w potyczkach ortograficznych i teście wiedzy ogólnej. Rozwiązywali krzyżówki i szyfry matematyczno-przyrodnicze. Na zakończenie odbyły się konkurencje sprawnościowe. Dzielnie sprawdzali swoją wiedze i umiejetności. 

    Było to bardzo miłe spotkanie Omnibusów z kilkunastu zielonogórskich szkół.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania i nagrody. My również dziękujemy za wytężona pracę ,wiedzę  i ogromne zaangażowanie.

  • MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

    MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

    Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w bezpłatnym konkursie informatycznym "Bóbr"

    Kategoria Junior dla klas VII-VIII - 13 listopada w godz. 12:00-13:00

    Kategoria Benjamin dla klas IV-VI- 14 listopada w godz. 12:00-13:00

    Kategoris Skrzat dla klas I-III - 15 listopada w godz. 12:00-13:00

    Uczniowie zgłaszają chęć udziału w konkursie do piątku - 8 listopada 2019r. do koordynatora konkursu w naszej szkole p. Urszuli Najdek

    zestawy próbne dostępne są na stronie https://www.bobr.edu.pl/zadania-probne-z-2019/

               

  • MIEJSKIE IGRZYSKA W TENISIE STOŁOWYM

    05.11.2019

    W Drzonkowie 5.11.2019 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło 12 szkół. Po 6 w kategorii dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły 5 miejsce w składzie: Weronika Krupa i Dagmara Zawrotniak z klasy 6 B. Wśród chłopców nasi uczniowie Kacper Buda i Julian Urbanek z klasy 6 B zajęli 2 miejsce i uzyskali awans na Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych,który odbędzie się na początku grudnia. Obu drużynom gratulujemy wyniku i postawy fair play.

                                                                 Opiekunem drużyn był Krzysztof Stamirowski

  • Ciało w liczbach – szkolny konkurs matematyczny dla klas VII – VIII

    Ciało w liczbach – szkolny konkurs matematyczny dla klas VII – VIII

    Jaką długość na przewód pokarmowy człowieka? Ile litrów krwi pompuje nasze serce w ciągu doby? Ile przeciętnie waży mózg człowieka?… i co to wszystko ma wspólnego z matematyką? Zapraszam uczniów klasy VII i VIII do udziału w konkursie „Ciało w liczbach”, który odbędzie się 20 listopada o godz. 12.35 w sali nr 12. Zgłoszenia udziału u organizatora do 13 listopada.

     

                                                                                                                             Organizator Elżbieta Gałka

    REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

    „CIAŁO W LICZBACH”

     

    1. „Ciało w liczbach” to konkurs szkolny skierowany do uczniów klasy VII i VIII.
    2. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz ukazanie korelacji treści matematycznych i biologicznych.
    3. Udział w konkursie jest dobrowolny.
    4. Konkurs polega na rozwiązaniu zadań matematycznych na podstawie tekstu zawierającego informacje o budowie wewnętrznej człowieka.
    5. Konkurs odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godz. 12.35 w sali nr 12.
    6. Czas trwania konkursu: 45minut.
    7. Dyplomy i nagrody za udział w konkursie otrzymają uczniowie, którzy zajmą 1, 2 i 3 miejsce.

                                                                                                                            Organizator konkursu

                                                                                                                               Elżbieta Gałka

  • UWAGA!!!

    UWAGA!!!

    Już w ten wtorek - 5 LISTOPADA ruszają zajęcia z siatkówki dla klas IV-VIII. Zapraszamy wszystkich chętnych w godz. 15:15-16:15.

     

     


  • "GANG SŁODZIAKÓW"

    "GANG SŁODZIAKÓW"


                      Akcja czytelnicza „Gang Słodziaków”

    Dnia 1 października br. w naszej szkole( w kl.I-II) i grupach przedszkolnych,  rozpoczęliśmy akcję czytelniczą z „Gangiem Słodziaków”, która dobiegła już końca.

    „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to akcja, której celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów

    ( przynajmniej 10 min. dziennie).

    Pamiętajmy, że czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię. Dlatego też zachęcajmy dzieci do częstego czytania.

    W dniu 30 X 2019r. odbyło się losowanie książek -” Gang Słodziaków”wśród uczniów klas I-II, którzy zebrali komplet naklejek w Dzienniczku Postępów Czytania. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

    Spotkania czytelnicze odbywały się również w grupach przedszkolnych. Na zakończenie spotkań, dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki-Przyjaciela Słodziaków, małe co nieco oraz książkę -Gang Słodziaków na grupę.

  • UWAGA!!!

    UWAGA!!!

    W czwartek 31.10.19r. będą tylko dwa kursy autobusu - 13.30 i 15.10.

  • SZKOŁA PAMIĘTA

    SZKOŁA PAMIĘTA

    Zbliżają się te dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - ogólnopolskiej i lokalnej. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby zapalając znicze na grobach swoich bliskich, ale także osób zasłużonych w naszej społeczności lokalnej: osoby, które poległy w czasie wojny, nauczycieli, pracowników szkoły i księdza. Szczególne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w tą akcję: p. Łukaszowi Schmidtowi, który przekazał młodzieży jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, Danucie Iwańskiej, Krzysztofowi Stamirowskiemu, Urszuli Soppie-Heliniak, Karolinie Jagielskiej, Justynie Wołodkowicz, Grażynie Uglik, Małgorzacie Chmielik.

                                                                                                           Małgorzata Mordel

  • POLA NADZIEI

    POLA NADZIEI

     DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

       W pażdzierniku nasza szkola otrzymała od dyrektora Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw podziękowanie za aktywne włączenie się w tegoroczną kampanię  "Pola Nadziei 2019/2020".

    Wieloletnia współpraca i propagowanie idei hospicyjnej jest wyrazem wrażliwosci i troski o los osób nieuleczalnie chorych. W bieżącym roku szkolnym podczas akcji pomocy uczniowie i rodzice zakupili 1000 żonkili. 

         Bardzo dziękuję za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.

                                                                                           Koordynator mgr Małgorzata Michalska

  • UWAGA!!!

    W dniach 21.10.2019..-25.10.2019r. zostają odwołane zajęcia z logopedii oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z powodu wyjazdu p. Anety Dreli na Zieloną Szkołę z klasą VII.

  • Pasowanie na Uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 5

    Pasowanie na Uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 5

    Dnia 09.10.2019r. odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia dzieci z klas I a i b. Patronowały mu: Pani Dyrektor Małgorzata Klinowska oraz Z-ca Dyrektora Pani Angelika Ładysz. Obie klasy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Scenariusz przygotowały wychowawczynie klas: Emilia Gałecka i Anna Sidorowicz. Podczas uroczystości dzieci i rodzice ślubowali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenia Pani Dyrektor  pasowała wszystkie dzieci na ucznia.  Po uroczystości  był słodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Serdeczne podziękowania za przepyszne wypieki!

    Serdecznie dziękujemy  mamie Michalinki z IB, Pani Katarzyna Leszczewicz za udostępnienie przepięknych zdjęć z uroczystości.

  • DZIĘKUJEMY

    DZIĘKUJEMY

    „Dobre słowa są plastrem miodu,

    słodyczą dla gardła,

    lekiem dla ciała.”

                  Księga Przysłów (Prz 16,24)

    Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za miłe słowa, kwiaty i słodkości, którymi uświetnili nasze święto - Dzień Edukacji Narodowej (zwłaszcza te samodzielnie upieczone - były przepyszne). 

                                                                                        Dyrekcja i pracownicy ZE nr 5

  • Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

    Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

    11 października w sali gimnastycznej na 2 godzinie lekcyjnej odbędzie się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV pod czujnym okiem wychowawcy Pani Lidii Walczyńskiej oraz Pani Renaty Antosik.

     

    Przypominamy, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. 

  • FLUORYZACJA

    FLUORYZACJA

     

     

     

    Terminy fluoryzacji w klasach I - VI

     

     

     

     

     

    29.10.2019r.

    03.12.2019r.

    14.01.2020r.

    18.02.2020r.

    31.03.2020r.

    05.05.2020r.

  • KONKURS CUDAKI

  • DZIEŃ CHŁOPAKA

    Dzień Chłopka 30 września obchodziliśmy bardzo wesoło. Dziewczynki przygotowały dla chłopców ze swojej klasy różne zadania i konkurencje do wykonania, aby wybrać Super Chłopaka. Każdy chłopiec radził sobie doskonale w tych zmaganiach. Były życzenia, drobne upominki i coś słodkiego.

     

    Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i dziękujemy za wspólną zabawę.

  • ZIELONA SZKOŁA W WISEŁCE

    Dzień 1

    W poniedziałek, 23 września o godzinie 9:30 spotkaliśmy się całą klasą na dworcu PKP w Zielonej Górze, aby wyruszyć do Wisełki na pięciodniową zieloną szkołę. Nasza podróż trwała ok. 6 godzin. Kiedy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy nasz DWD (dom wczasów dziecięcych), w którym mieliśmy mieszkać przez kolejne dni. Po zjedzeniu obiadu, rozpakowaniu się i zapoznaniu z regulaminem pobytu mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na odwiedziny w pokojach. Największą atrakcją pierwszego dnia była dyskoteka, podczas której świetnie się bawiliśmy.

    Dzień 2

    We wtorek wyruszyliśmy na wycieczkę do Międzyzdrojów. Spacerowaliśmy po nadmorskiej promenadzie, Alei Gwiazd i molo. W Muzeum  Wolińskiego Parku Narodowego odbyliśmy ciekawą lekcję przyrody. Następnie odwiedziliśmy oceanarium – morskie królestwo niesamowitych i kolorowych okazów z różnych zakątków globu. W drodze powrotnej do Wisełki udaliśmy się na wzgórze Gosań, gdzie znajduje się najwyższy punkt wolińskich klifów. Po obiedzie i chwili wolnego czasu, poszliśmy nad morze.

    Dzień 3

    Trzeciego dnia wyruszyliśmy plażą na wycieczkę w stronę wzgórza Kikut, gdzie znajduje się latarnia morska. Po zejściu ze wzgórza odpoczywaliśmy na plaży. Po obiedzie mieliśmy czas wolny a o 18.00 poszliśmy na ognisko. Były różne gry i zabawy oraz śpiewanie przy ognisku. 

    Dzień 4

    W czwartek postanowiliśmy zwiedzić okolicę i wybraliśmy się ścieżką spacerowo – edukacyjną dookoła malowniczego jeziora Zatorek. Jak widać na zdjęciach wycieczka się udała i była połączona z grzybobraniem. Po obiedzie wybraliśmy się nad morze. Dziewczęta w tajemnicy przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji dnia chłopaka. Zabawa na plaży była świetna i zapewne długo pozostanie w naszej pamięci. Wieczorem odbyła się pożegnalna dyskoteka.

    Dzień 5

    Powrót do domu i szkoły  Nikt się nie cieszył, nawet pani Ela i pani Małgosia chciały zostać jeszcze kilka dni 

    tekst: Lena Urbanek, Maja Kulczyńska, Martyna Wawrzyniak

  • WARSZTATY DLA DYRYGENTÓW

    WARSZTATY DLA DYRYGENTÓW

    Dnia 4 października 2019 r. w godz. od  10.00 do 14.00 w Zespole Edukacyjnym nr 5
    w Zielonej Górze (Ochla-Szkolna 1, 66-006 Zielona Góra – sala gimnastyczna) w ramach działań projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska, odbędą się otwarte warsztaty doskonalące dla dyrygentów prowadzących chóry szkolne. Udział w warsztatach wezmą dyrygenci regionu Wielkopolski Zachodniej oraz województwa lubuskiego. Serdecznie zapraszamy nauczycieli muzyki z Państwa szkoły.

    Zajęcia pt. „Współzależność słowa i muzyki w utworach dla chóru dziecięcego, na przykładzie wierszy polskich poetów.” prowadzić będzie: dr hab. Alicja Szeluga – chórmistrz, pedagog, animator ruchu muzycznego, dyrektor i dyrygent chóru dziewczęcego „Skowronki” w CK Zamek w Poznaniu, dyrektor Trillme Festival Międzynarodowego Festiwalu Chórów Dziewczęcych w Poznaniu.

    W warsztatach uczestniczyć będzie Chór „Piccolo”  - grupa starsza (klasy IV - VII) działający przy ZE nr 5 w Zielonej Górze i Chór „Piccolo Junior” – grupa młodsza (klasy I - III), który powstał
    w ramach projektu pilotażowego programu Śpiewająca Polska.

    Spotkanie umożliwi wymianę doświadczeń z dyrygentami innych chórów, co może przyczynić się do wzbogacenia oferty zajęć pozalekcyjnych. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale
    w warsztatach.

    Dodatkowe informacje tel. 601 834 173

     

     

                                                                                                                                                 Dyrygent

                                                                                                                                                 Renata Antosik

     

     

strona:

Kontakt

  • Zespół Edukacyjny nr 5
    ul.Ochla-Szkolna 1
    66-006 Zielona Góra
  • 683211592

Galeria zdjęć