Za nami udział w największej inicjatywie edukacyjnej adresowanej do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA) cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W tegorocznej inicjatywie uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem, gdyż każdy mógł znaleźć ciekawą dla siebie formę kodowania. Kodowali starsi i młodsi uczestnicząc w kursach kodowania code.org (Więcej...)
Przedświateczny czas sprzyjał tworzeniu tematycznych projektów. Uczniowie stworzyli własne animacje i gry w Scratchu (Więcej...), odkodowali świąteczne obrazy na macie interaktywnej (Więcej...), zmodyfikowali skrypty w tekstowym języku programowania (Więcej...), opracowali swoje pierwsze witryny jak również sprawdzaliśmy swoje umiejetności rozwiązując zadania w Quizziz (Więcej...).
Mikołajkowe Kodowanie, "Mój DUSZEK - Mikołaj..."
Mimo, że w każdym roku akcja organizowana jest w określonym terminie, można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7. Kodować można z dowolnego urządzenia i miejsca, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie.
Pamiętajmy!
Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania. Mottem na stronie https://code.org. jest:
"Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki"
Zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców w podróż nauki przez zabawę w każdym czasie
Nauczyciel informatyki: Elżbieta Terajewicz
.
Zapraszamy uczniów do udziału
w konkursach ZUCH dla klas I-III
Konkursy zostaną przeprowadzone w naszej szkole w dniach:
Konkurs Zuch polega na samodzielnym rozwiązywaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.
Konkurs Zuch z języka angielskiego sprawdza znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów.
Obydwa konkursy rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej. Testy konkursowe zawierają 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z tym każdy uczeń ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Pytania konkursowe mogą zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi.
OPŁATY
Rodzic ucznia deklarującego udział w konkursie wpłaca 8,50 zł
UWAGA! Opłata wpisowa dotyczy uczestnictwa w jednym konkursie. Jeśli uczeń bierze udział w dwóch konkursach ponosi opłatę za każdy z nich oddzielnie. Każdy konkurs, tj. Zuch oraz Zuch z języka angielskiego, rozliczany jest oddzielnie.
Termin zgłoszenia dziecka do konkursu i wpłaty do 21 stycznia 2019 r. u wychowawcy klasy.
W piątek 30-11-2018 klasy 1-3 przypomniały sobie tradycję andrzejkową. W klasach było bardzo wesoło z powodu zabaw związanych z wróżbami. Dowiedzieliśmy się kto pierwszy zostanie poślubiony i kto zostanie jego wybrankiem. W klasie II troszkę czarowaliśmy, świece pomogły nam odczytać ukryte przepowiednie. Wszystkim towarzyszył dobry humor i piękny uśmiech.
Ruszyła kolejna edycja konkursu plastycznego
„Moja świąteczna eko-choinka”
Zapraszamy do udziału w przedświątecznym konkursie plastycznym dla dzieci i ich rodzin. Wymyśl choinkę inną niż wszystkie, o nietypowej formie i kolorze. Wykonaj ją z papieru, drewna, metalu, tworzywa sztucznego, folii, a najlepiej z materiałów służących zwykle do innych celów, np. pudełek, puszek czy płyt CD. Wystarczy, że rozejrzysz się wokół, a na pewno znajdziesz sporo niepotrzebnych przedmiotów, które wykorzystasz do pracy plastycznej. Choinka może być całkiem niezwykła, fantastyczna, kosmiczna, ozdobiona w nietypowy sposób... Wystarczy uruchomić wyobraźnię. Dla laureatów przewidzieliśmy nagrody.
Czekamy na Wasze prace!
Regulamin konkursu:
W listopadzie br. odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”. Do tegorocznej edycji przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły.
Naszą szkołę reprezentowało 54 uczniów. Z zadaniami konkursowymi zmagali się uczniowie zarówno klas młodszych jak i uczniowie klas 4-8.
Otrzymaliśmy już wstępne wyniki konkursu. Najwyższe wyniki w poszczególnych klasach uzyskali:
W kategorii SKRZAT (uczniowie kl. 2-3)
Kl. 2a - Adam Jarzyna
Kl. 2b - Weronika Fila
W kategorii BENAMIN (uczniowie kl. 4-6)
Kl. 4a – Gracjan Opaczyński
Kl. 4b - Maciej Pawłowski
Kl. 5a – Bartosz Rosolik
Kl. 5b - Amelia Najdek
Kl. 6 – Leon Wasilewski, Ryszard Soszka
W kategorii JUNIOR (uczniowie kl. 7-8)
Kl. 7 – Maksymilian Buda, Konrad Timoszek
Kl. 8 – Aleksandra Polonis
Ogłoszenie oficjalnych wyników nastąpi już niebawem, wtedy zostaną wybrani MISTRZOWIE SZKOŁY poszczególnych kategorii.
Informacje o wynikach indywidualnych można uzyskać na lekcjach informatyki.
Rozwiązania zadań konkursowych_2018, TUTAJ...
Dziękuję i gratuluję wszystkim uczniom za udział w konkursie.
Elżbieta Terajewicz - nauczyciel informatyki
Dnia 27 listopada odbył się X Turniej Papieski, którego organizatorem był Zespół Edukacyjny nr 9 w Zielonej Górze. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały Zofia Trocha i Jaśmina Klimkowska z klasy VI. W ogólnej klasyfikacji zajęły 6 miejsce na 13 szkół, które przyjechały z całego powiatu. Tegoroczny Turniej odbywał się pod hasłem „Myśląc ojczyzna…”, a uczestnicy musieli wykazać się znajomością trzeciego rozdziału książki Jana Pawła II pt.”Pamięć i tożsamość” dotyczącego ojczyzny, narodu, państwa, patriotyzmu, historii i kultury. Dodatkowo każda drużyna musiała wykonać reklamę w formie plakatu, zachęcającą młodych ludzi do miłowania swojej ojczyzny.
Serdecznie gratuluję podjęcia się przeczytania tak trudnej książki. Szkoła jest z was dumna.
Przypominamy, że w czwartek 29 listopada 2018 r. odbędą się spotkania z rodzicami.
Zebrania ogólne:
Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, do włączenia się w akcję „Opatrunek na ratunek”. Misyjne szpitale w Afryce potrzebują:
- bandaży (dzianych i elastycznych)
- gazy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe
- rękawiczki gumowe jednorazowe
- kompresy (jałowe i niejałowe)
- środki do dezynfekcji ran ( ale tylko w proszku)
Wymienione wyżej dary przynosimy do 10 grudnia do nauczyciela religii p. Małgorzaty Mordel. Dary te zostaną przekazane do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, która wyśle je do szpitali w Afryce.
Pamiętajmy, w krajach misyjnych brakuje dosłownie wszystkiego. Wszystko jest na wagę złota. Największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś choćby, nawet w najdalszym końcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.
Jeszcze tylko do czwartku można obejrzeć wystawę zielników wykonanych przez uczniów klasy III. To nasze pierwsze prace tego typu. Dzieci bardzo ambitnie podeszły do zadania, zielniki są obszerne, kolorowe i... pachnące lasem :-)
Wystawę można obejrzeć w holu na parterze szkoły. Zapraszamy!
Uprzejmie informujemy, że p. Anna Gaweł – pedagog szkolny będzie nieobecna do dnia 23.11.2018 r. W razie potrzeby prosimy o kontakt na adres e-mailowy: annagawelpedagog@gmail.com lub z p. Andżeliką Ładysz w godzinach pracy.
Etap szkolny konkursu czytelniczego "Brzechwomania" został rozstrzygnięty! Pierwsze trzy miejsca powędrowały do uczennic klasy III: Ani Mierkiewicz (I miejsce), Hanny Jagielik (II Miejsce) i Zosi Pilarczyk (III miejsce). Dziewczynki reprezentowały naszą szkołę w konkursie miejskim, gdzie zabrakło im tylko 3 punktów, aby dostać się do finału!!! Gratulujemy !!!
IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”
W imieniu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zapraszamy Szkoły Podstawowe do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Konkurs polega na wypożyczeniu przez uczniów szkół podstawowych (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książek z listy konkursowej i odpowiedzi na pytania o przeczytanych książkach. Testy rozwiązują w domu lub w bibliotece. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-4 i 5-8 weźmie udział w etapie powiatowym. Następnie najlepsi wystąpią w etapie powiatowym, kolejno w wojewódzkim, a na końcu w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.
Etap pierwszy konkursu rozpoczyna się 06 listopada 2018 r. trwa do 31 stycznia 2019 roku.
Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w konkursie.
Szczegółowe informacje: www.Wielka-Liga.pl; www.facebook.com/WielkaLiga
KIERMASZ KSIĄŻEK
W dniach 05.11-30.11.2018 r. w bibliotece szkolnej
można kupić nowe, ciekawe książki
z Wydawnictwa „Tania Książka”.
Szczegóły: Kiermasz_książek_2018