W dniach 18 czerwca ( kl. IV- VII) i 19 czerwca ( I-III), uczniowie będą zdawać podręczniki, które otrzymali w ramach dotacji rządowej.
Przypominamy, że zgodnie ze „Zobowiązaniem” podpisanym przez rodziców / prawnych opiekunów, w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia podręcznika uniemożliwiającego jednocześnie jego dalsze wykorzystanie, rodzice / prawni opiekunowie są zobowiązani do odkupienia nowego podręcznika.
ZWROT PODRĘCZNIKÓW – harmonogram dla klas 1 -7
(uczniowie przychodzą do biblioteki z nauczycielem prowadzącym zajęcia)
Uczniowie klas IV-VII: 18 czerwca 2018 r. (poniedziałek)
KLASA | GODZINA |
---|---|
klasa VII | 9.00 |
klasa IVb | 9.40 |
klasa IVa | 10.35 |
klasa V | 11.30 |
klasa VI | 13.30 |
Uczniowie klas I – III: 19 czerwca 2018 r. (wtorek)
KLASA | GODZINA |
---|---|
klasa IIIb |
9.40 |
klasa Ia | 10.35 |
klasa II | 11.30 |
klasa IIIa | 12.35 |
klasa Ib | 13.30 |
W dniu 08.06.2018 r. na boisku szkolnym o godz. 10.30
wzięliśmy udział w akcji
W czwartek, 24 maja świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Na pierwszej lekcji złożono symboliczne kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą Mjr. H. Sucharskiemu. Na kolejnych dwóch lekcjach zorganizowano bieg o puchar dyrektora szkoły. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla klas I-III oraz konkurs multimedialny dla klas IV-VII, których tematem była postać Mjr. Henryka Sucharskiego - Patrona naszej szkoły.
W konkursie multimedialnym I miejsce zajął uczeń klasy VII, II miejsce ex-equo zdobyła uczennica klasy V i uczeń klasy VII, natomiast III miejsce przyznano prezentacji uczniów z klasy V.
Zwycięska prezentacja poświęcona Majorowi Henrykowi Sucharskiemu została wyświetlona w tym dniu we wszystkich klasach.
Z kolei w konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyła praca wykonana przez uczniów z kl. II, drugie miejsce powędrowało do kl. Ib, natomiast na trzecim miejscu znalazła się praca wykonana przez uczniów z kl. I a.
Jury zdecydowało także o przyznaniu wyróżnienia uczniowi z kl. Ia.
Prace zostały wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w holu szkoły.
Uczennice klasy II: Karolina Nowak i Sara Prodous reprezentowały naszą szkołę w konkursie "Mały Omnibus", który odbył się dzisiaj w SP nr 21 w Zielonej Górze.
W pojedynku drugoklasistów wzięło udział 10 zielonogórskich szkół. Uczniowie musieli zmierzyć się ortografią i matematyką, rozwiązać test z wiedzy ogólnej, wziąć udział w ringu matematyczno-przyrodniczym oraz w konkurencji "Prawda czy fałsz". Na koniec uczestnicy musieli pokonać przygotowany przez organizatorów tor przeszkód.
Nasz zespół zajął 5. miejsce.
Sprawozdanie z realizacji szkolnego projektu ,,Zalajkuj czytanie"
Szkolny projekt ,,Zalajkuj czytanie" reralizowany był w Zespole Edukacyjnym nr 5 w Zielonej Górze od listopada 2017 roku do maja 2018 roku. Podjęte przez placówkę działania miały na celu głównie wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania. Zamiłowanie do czytania powinno być pobudzane przez inne osoby, dlatego też uczniowie z klas 5-7 podczas lekcji czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty utworów z kanonu literatury dla dzieci.
Spotkania te odbywały się dwa razy w miesiącu. Podczas godzin wychowawczych w klasach 4-7 czytano głośno fragmenty wybranch lektur.
W ramach projektu uczniowie z klas 5-7 zorganizowali poranki z poezją, podczas których recytowano wybrane wiersze polskich laureatów Nagrody Nobla.
11 maja nasz Zespół Edukacyjny włączył się do ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie. Ponadto w szkole odbywa się konkurs informatyczny na projekt okładki ulubionej książki.
15 maja odbył się XXV Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Teatralnej O Złote Pióro Koszałka Opałka. Naszą szkołę reprezentował Teatr Ochliki, w którego skład wchodzi; Malina Sikora, Weronika Krupa, Oliwia Malinowska, Julia Kaniowska oraz Nicola Krawczyk. Przestawienie opowiadało o losach trzej sióstr, które podczas pobytu u babci odnajdują starą skrzynię z rekwizytami. Przenoszą się do świata trzech małych świnek i złego wilka, który chce je zjeść... Finał odbędzie się 23 maja o godz. 17:00 w Teatrze Lubuskim.
Jaką długość ma przewód pokarmowy człowieka? Ile litrów krwi pompuje nasze serce w ciągu doby? Ile waży przeciętnie mózg człowieka? I co to wszystko ma wspólnego z ... matematyką? Zapraszam uczniów klasy VII do udziału w konkursie matematycznym "Ciało w liczbach", który odbędzie się 4 czerwca o godz. 13.30.
Regulamin konkursu, TUTAJ...
W międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic" naszą szkołę reprezentowały klasy V i VI. Niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale warto się pochwalić, że klasa VI zdobyła w regionie lubusko-zachodniopomorskim 6 miejsce, co daje 14 lokatę w kraju. Gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI, którym nie straszne trudności ortograficzne, do udziału w konkursie "Mistrz matematycznej ortografii". Konkurs odbędzie się w dwóch turach:
Regulamin konkursu, TUTAJ...
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur uczniowie naszej szkoły zdobyli:
Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie za rok!
Informujemy, że zostały wprowadzone niewielkie korekty do planu lekcji dla klas 1 - 7.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Cel ten realizowany jest przez finansowe wsparcie oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Wniosek na wsparcie finansowe przygotowany przez bibliotekę szkolną w październiku, został zatwierdzony i uzyskał pozytywną opinię merytoryczną.
Z wielką przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży w kwocie 15.000 zł., tj.: 12.000 - MEN + 3.000 zł - Organ Prowadzący (Urząd Miasta Zielona Góra).
Zakup nowości książkowych i realizacja tematyczna tego programu, rozpocznie się w roku szkolnym 2018/2019, jednakże do końca maja, tego roku szkolnego, musimy dokonać wyborów książek, które chcielibyśmy zakupić do biblioteki szkolnej.
Od dnia 21 maja do 30 maja, na parterze szkoły postawiona będzie urna, do której będzie można wrzucić, napisane na karteczce tytuły książek, które chcielibyśmy mieć w bibliotece szkolnej od nowego roku szkolnego.
Zapraszamy do głosowania uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów i wszystkich zainteresowanych.
Jednocześnie przypominamy, iż musi to być literatura dziecięca i młodzieżowa.
Drodzy Rodzice! Czerwiec jest miesiącem dla Was!
Udało mi się od września poznać w mniejszym lub większym stopniu zdecydowaną większość Waszych pociech! Serdecznie dziękuję Wam za wsparcie i pewnie nie raz dodatkową motywację, które sprawiały, że uczniowie byli na zajęciach i angażowali się w to co robiliśmy.
Zajęcia dzieci ze mną odbywać się jednak będą tylko do końca maja, bo… BEZ WAS NIC SIĘ NIE MOŻE DOBREGO ZDARZYĆ!
Serdecznie zapraszam rodziców dzieci, które uczestniczyły we wszelkiego rodzaju spotkaniach ze mną (lub zwyczajnie spotkały mnie na korytarzu szkolnym) na spotkania – porozmawiajmy o tym, co w tym roku szkolnym się udało, nad czym jeszcze musielibyśmy popracować, co Wy chcielibyście zmienić?
Rodziców chętnych na spotkanie zapraszam do kontaktu przez e-dziennik lub email: annagawelpedagog@gmail.com – ustalimy termin i godzinę.
Godziny pracy (tak dla przypomnienia):
Anna Gaweł - pedagog szkolny
Agama brodata, pyton tygrysi, wąż lancetowaty, ptasznik i żaba rogata - to bohaterowie dzisiejszego spotkania z hodowcą gadów, płazów i pajęczaków, zorganizowanego w naszej szkole. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska także skorpiona, warana, ptasznika, rzekotkę drzewną i innych podopiecznych Pana Krystiana. Przy okazji dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o tych egzotycznych zwierzętach. Jak widać po minach - spotkanie było pełne wrażeń!
Szanowni Państwo,
w imieniu Towarzystwa Rozwoju Rodziny Oddział Zielona Góra zapraszam rodziców z Zielonej Góry do wzięcia udziału w warsztatach umiejętności rodzicielskich, pomyślanych jako cykl 7 spotkań - każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce.
ZAPROSZENIE_TUTAJ...
Akademia Dobrego Rodzica jest to okazja do:
Harmonogram warsztatów:
Zajęcia dla rodziców dzieci młodszych, starszych oraz nastolatków.
Proszę o potwierdzenie chęci udziału przez osoby zainteresowane telefonicznie, sms lub mailem (proszę podać swoje dane oraz termin zajęć, którym są Państwo zainteresowani) ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
trr.zgora@gmail.com, tel. 607 323 752
Miejsce zajęć: siedziba Towarzystwa Rozwoju Rodziny,
ul. Batorego 33/9, 65-735 Zielona Góra. Wejście od podwórza.
Zajęcia są bezpłatne dzięki finansowaniu przez Urząd Miasta Zielona Góra
W dniach 09.05 - 30.05.2018 r. w bibliotece szkolnej można kupić nowe ciekawe książki z wydawnictwa: ,,Tania Książka” i ,,Egmont” (literatura dziecięca: baśnie, książeczki dla najmłodszych w twardych okładkach, łamigłówki, popularno -naukowe itp.).
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.
Książka - to wspaniały prezent na wszelkie okazje.
Dnia 8 maja klasy 3a, 3b, 5 oraz 6 wzięły udział w Dniu Otwartym Jednostki Wojskowej w Czerwieńsku. Uczniowie mogli poznać historię jednostki i obejrzeć eksponaty znajdujące się w Sali Pamięci. Strzelali do wyznaczonego celu, podziwiali samochody pancerne.
Na zakończenie wszyscy mieli możliwość skosztowania pysznej grochówki wojskowej.
Informujemy, że w związku z brakiem wniosków rodziców - świetlica szkolna w dniach dniach 30.04.2018 r. (poniedziałek), 02.05.2018 r. (środa), 04.05.2018 r. (piątek) będzie nieczynna.