W czwartek pierwszaki wspólnie obchodziły Dzień Ziemi. Była to doskonała okazja, aby wspólnie zastanowić się i porozmawiać o działaniach, które służą ekologii. Nie obyło się bez ciekawych zabaw, zadań i konkursów. Klasy 1a i 1b stanęły do rywalizacji w konkursie wiedzy na temat ochrony przyrody. Rozgrywki rozpoczęły się quizem wiedzy dotyczącym planety Ziemi i ekologii. Następnie dziewczynki z obu klas dzielnie walczyły o punkty w konkurencji "rzut do celu". Trzecia z zabawa wywołała wśród dzieci prawdziwy zachwyt i maksimum zaangażowania. Klasy wybrały przedstawicieli - z klasy 1a: Adama Jarzynę, natomiast z klasy 1b: Wiktora Gonciarza. Chłopcy nie wiedzieli, jakie zadanie ich czeka..., a konkurencja była dla całej klasy... Mianowicie, grupy miały stworzyć dla nich przebranie z materiałów recyklingowych. Uczniowie spisali się na medal:) Każda z klas zdobyła 7 punktów, został ogłoszony remis:) Zwieńczeniem całości było stworzenie wspólnego plakatu pod hasłem: NASZE RĘCE CHRONIĄ ZIEMIĘ.
Rada Rodziców, działająca przy Zespole Edukacyjnym nr 5 w Zielonej Górze, zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe w związku z organizacją corocznego festynu rodzinnego, który odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00 – 14.00.
Nasza szkoła zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic dla klas I-III, pt. "Po koleżeńsku i bezpiecznie bawimy się w krainie Kolorowych Dzieci"!!!! Konkurs odbył się 19 kwietnia w SP 11.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Weronika Fila, Wiktor Ganciarz, Daniel Mroczkowski i Maciej Pawłowski.
BRAWO!!!!
W czwartek 19.04.2018r. uczniowie klas 3 skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze filii w Krępie i wzięli udział w spotkaniu z autorem zielonogórskich legend "Smocze łzy" – panem Jarosławem Skorulskim. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat powstania książki. Po spotkaniu uczniowie otrzymali nietypowe upominki: piernikowego smoka oraz kamień- smoczą łzę.
Ogłaszamy Szkolny Konkurs Multimedialny „Mjr H. Sucharski - Patron naszej szkoły”. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas IV-VII Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze (1 osoba lub maksymalnie 3 osobowy zespół).
Zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej o Patronie Szkoły.
Prezentacje należy dostarczyć do 16 maja 2018 r. do p. Joanna Smerdy lub p. Waldemara Dybasia - koordynatorów konkursu. Zwycięska prezentacja zostanie wyświetlona w klasach w Dniu Patrona Szkoły, tj. 24 maja 2018 r.
Informujemy, że w dniach 18.04 – 20.04.2018 r. (środa – piątek) zmianie ulegają godziny dowozu dzieci.
Kierowca: Mariusz Król
Kierowca: Bogdan Metrykowski
Ogłaszamy Szkolny Konkurs Plastyczny „Mjr H. Sucharski - Patron naszej szkoły”. Uczestnikami Konkursu mogą być zespoły klasowe uczniów klas I-III ZE nr 5 w Zielonej Górze (cała klasa lub zespół uczniów danej klasy).
Zespoły przygotowują wspólną pracę plastyczną, której tematem będzie postać mjra H. Sucharskiego. Praca może zostać wykonana przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych oraz w dowolnym formacie, może mieć także postać przestrzenną.
Prace należy dostarczyć do 16 maja 2018 r. do p. Anny Urbańskiej - koordynatora konkursu. Zgłoszone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w szkole w Dniu Patrona Szkoły, tj. 24 maja 2018 r. oraz w Gazetce Szkolnej „Szalona Piąteczka”.
Regulamin konkursu dla klas 1 - 3, pobierz...
Informujemy, że w dniach 16.04 – 20.04.2018 r. sekretariat będzie czynny w godzinach 8.00 – 14.00.
Zapraszamy uczniów do udziału w ostatniej, kwietniowej edycji konkursu ortograficznego "Asy z naszej klasy".
Terminy:
Zwycięzcy marcowej edycji konkursu:
KLASA 2
KLASY 3
Uprzejmie przypominamy, że w czwartek 12 kwietnia r. od godz. 17.00 odbędą się konsultacje dla rodziców.
Dzisiaj w Hydrozagadce przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się etap miejski Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III wzięło udział ponad 60 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Fryziak (IIIb), Julia Kaniowska (IIIa) i Daniel Mroczkowski (Ia).
Święta, święta i po świętach... Miłe wspomnienie świąt - warsztaty wielkanocne w klasie 1 b zorganizowane w bibliotece w Kiełpinie, dzięki uprzejmości Pani Anety Walczak. Serdecznie dziękujemy:)
5 kwietnia odbył się apel klas 1-3, podczas którego wręczono dyplomy uczestnikom szkolnych konkursów: ortograficznego i recytatorskiego.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych propozycjach konkursowych !!!
Podczas apelu klasy: 3a i 3b otrzymały także dyplom Dyrektora szkoły za najciekawszą piosenkę, zaprezentowaną podczas tegorocznego Dnia Wiosny, a klasa 2 została nagrodzona dyplomem za najciekawsze przebranie przygotowane na tę okazję.
5 grudnia 2017 roku podjęliśmy próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w programowaniu! Wciąż czekamy na wyniki...
WAŻNE! Wyniki udziału w akcji już dzisiaj. Dowiemy się: Czy rekord został ustanowiony?
Przedświąteczne lekcje informatyki przebiegały dość nietypowo. Szyfrowanie, kodowanie i zbieranie materiałów do własnych projektów a potem już tylko cudowne pomysły w scratchowej zabawie. Powstały ciekawe animacje i pierwsze gry wielkanocne pn. Kto zbierze najwięcej kolorowych pisanek?
Przykładowe projekty uczniów, TUTAJ...
Świeżutki, jeszcze gorący numer gazetki szkolnej "Szalona Piąteczka" jest już dostępny! W nim m.in. o sukcesach naszych uczniów, powitaniu wiosny oraz nowy redakcyjny konkurs z nagrodami!
Nie przegapcie !!!
02.04 szkoła jest zamknięta, zatem już dzisiaj, 28.03 chcieliśmy pokazać wszystkim, że WIEMY, ROZUMIEMY, CHCEMY POMAGAĆ! i swoim zaangażowaniem rozświetliliśmy naszą szkołę na niebiesko. Dziękujemy jeszcze raz SPOA "Dalej Razem" i Pani Mirosławie Kanar za pomoc w tej ważnej lekcji.
Dziękuję Wszystkim i każdemu z osobna - uczniom i nauczycielom! Wasze zaangażowanie dodaje skrzydeł!
pedagog Anna Gaweł
W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów przypadającego na 02.04 Dnia Świadomości Autyzmu. 16.03 odwiedziła nas Pani Mirosława Kanar ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem". To ona pomogła nam wykonać drugi krok w całej akcji. Dlaczego drugi? Pierwszym i najważniejszym była chęć i zaangażowanie uczniów z 7 klasy, gotowych by stać się swego rodzaju koordynatorami akcji. Pani Mirka opowiedziała uczniom 7 klasy o tym czym jest autyzm, co charakterystyczne jest w funkcjonowaniu osób z tym zaburzeniem i dlaczego są Oni tak wyjątkowi. Podczas warsztatów uczniowie "na własnej skórze" mogli poczuć namiastkę trudności, z którymi spotykają się na co dzień osoby z autyzmem. Pani Mirce i SPOA "Dalej Razem" dziękujemy za poświęcony nam zupełnie bezinteresownie czas i zaangażowanie.
Odpowiedzi na pytania, które zrodziły się tego dnia uczniowie mogli usłyszeć już 3 dni później podczas zajęć z panią pedagog - dlaczego osoby z autyzmem się tak różnią między sobą, czym różni się autyzm od Zespołu Aspergera i co to jest spektrum zaburzeń autystycznych? Wszystko po to, aby już w czwartek 22.03 i piątek 23.03 wyruszyć do każdej z klas w szkole i opowiedzieć pozostałym uczniom, czym właściwie jest autyzm.
Hasłem przewodnim, który towarzyszy obchodom światowego dnia autyzmu jest "light up blue". Tak więc i my chcemy pokazać, że wiemy (chociaż może jeszcze nie wszystko), że rozumiemy (chociaż może nie do końca) i że chcemy pomagać!
Ponieważ 02.04 nie ma nas w szkole, ten przekaz zaniesiemy światu 28.03 ubierając się NA NIEBIESKO!
Bardzo mocno liczymy na każdego ucznia!