Regulamin konkursu plastycznego

„Zakładka do książki”

1. Organizator konkursu:

Biblioteka Szkolna w Zespole Edukacyjnym nr 5 w Zielonej Górze.

Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

2. Cele konkursu:

-rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci,

-rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

-pobudzenie aktywności twórczej,

-doskonalenie sprawności manualnej.

• uświadomienie konieczności szanowania książek.

3. Zasady uczestnictwa;

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z  klas I –VIII, w 2  kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

Termin składania prac upływa 27 października 2023 r.

Prace należy składać w bibliotece szkolnej.

Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej, płaskiej technice plastycznej. Maksymalny format pracy : 21 cm x 6 cm. Prace powinny mieć postać zakładki dwustronnej.

Zakładka może być wykonana samodzielnie lub wspólnie z rodzicami.

Treści zamieszczone na zakładce mają dotyczyć książki lub biblioteki.

Zakładka może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane). Mogą być użyte dowolne płaskie materiały, które nie zniszczą, nie pobrudzą książki. Nie wolno użyć gotowych elementów, plasteliny, materiałów.

4. Kryteria oceny:

Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac biorąc pod uwagę

• pomysłowość,

- zgodność pracy z tematem konkursu,

- oryginalność i inwencja twórcy

- walory artystyczne,

- estetykę wykonania.

W konkursie zostaną przyznane I/II/III miejsca oraz po 3 wyróżnienia w każdej kategorii.

Uczniowie nagrodzeni otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

5. Postanowienie końcowe:

Zgłoszone prace przechodzą na własność Organizatora ( zostanie zorganizowana wystawa zakładek). Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej i fanpage szkoły. Termin wręczenia nagród zostanie podany 30 X 2023r.

Wręczenie nagród nastąpi w bibliotece szkolnej.

Czytamy ze Słodziakami !

Akcja czytelnicza dla grup przedszkolnych

oraz klas I-II

W październiku- Miesiącu Bibliotek Szkolnych

dzieci przedszkolne z obu grup, wezmą udział  w 5 spotkaniach czytelniczych.

Chętne dzieci z klas I-II otrzymają specjalne karty do zbierania naklejek.

Codziennie przez 10 minut będą czytać sami lub z pomocą rodzica/opiekuna dowolną książkę.

Czytanie może odbywać się w bibliotece szkolnej- na przerwach, przed lekcjami, po lekcjach lub w czasie przebywania w świetlicy szkolnej oraz w domu.

Przeczytany fragment przez ucznia, rodzic/opiekun /nauczyciel, potwierdza podpisem, a w miejsce podpisu, otrzymuje naklejkę od nauczyciela – bibliotekarza.

Po uzbieraniu kompletu naklejek, dzieci wezmą udział w losowaniu książek -” Gang Słodziaków” oraz wszyscy biorący udział w akcji czytelniczej, otrzymają pamiątkowe zakładki -Przyjaciela Słodziaków.

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

W imieniu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zapraszamy Szkoły Podstawowe do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Konkurs polega na wypożyczeniu przez uczniów szkół podstawowych (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książek z listy konkursowej i odpowiedzi na pytania o przeczytanych książkach. Testy rozwiązują w domu lub w bibliotece. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-4 i 5-8 weźmie udział w etapie powiatowym. Następnie najlepsi wystąpią w etapie powiatowym, kolejno w wojewódzkim, a na końcu w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.
Etap pierwszy konkursu rozpoczyna się 06 listopada 2018 r. trwa do 31 stycznia 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w konkursie.

Szczegółowe informacje:
www.Wielka-Liga.plwww.facebook.com/WielkaLiga

KONKURS "BRZECHWOMANIA"

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 2 i 3.

KONKURS "PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Biblioteka szkolna oraz wychowawcy klas I-III ogłaszają wewnątrzszkolny konkurs związany z "Przygodami Gangu Słodziaków”,  który ma inspirować dzieci do codziennego czytania.

Szczegóły udziału w konkursie, TUTAJ...

KIERMASZ KSIĄŻEK

W dniach 25.10 -15.11.2017 r. w bibliotece szkolnej można kupić nowe ciekawe książki z wydawnictwa:

„Tania Książka” ( literatura dziecięca: baśnie, książeczki dla najmłodszych w twardych okładkach, łamigłówki, itp.).

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

Książka - to wspaniały prezent na wszelkie okazje.