Miło nam poinformować, że w nasz Zespół ponownie otrzymał dofinansowanie

w wysokości 15.000 zł, w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2021-2025". Nasza szkolna biblioteka z otrzymanych funduszy, zakupi nowe pozycje książkowe na kwotę 7.500 zł, nowe wyposażenie meblowe biblioteki –na kwotę 6.900 zł oraz 600 zł zostanie przeznaczone na nagrody książkowe w ramach konkursów czytelniczych.

Już wkrótce ogłoszone zostaną konkursy czytelnicze, wspólnie dokonamy wyboru książek w akcjach ogłaszanych na stronie szkoły i na naszym fanpage. Będzie się działo!

2018/2019

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Cel ten realizowany jest  przez finansowe wsparcie oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Wniosek na wsparcie finansowe przygotowany przez bibliotekę szkolną w październiku, został zatwierdzony i uzyskał pozytywną opinię merytoryczną.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży w kwocie 15.000 zł., tj.:  12.000 - MEN + 3.000 zł - Organ Prowadzący (Urząd Miasta Zielona Góra).

Zakup nowości książkowych i realizacja tematyczna tego programu, rozpocznie się w roku szkolnym 2018/2019, jednakże do końca maja, tego roku szkolnego, musimy dokonać wyborów książek, które chcielibyśmy zakupić do biblioteki szkolnej.

Od dnia 21 maja do 30 maja, na parterze szkoły postawiona będzie urna, do której będzie można wrzucić, napisane na karteczce tytuły książek, które chcielibyśmy mieć w bibliotece szkolnej od nowego roku szkolnego.

Zapraszamy do głosowania uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów  i wszystkich zainteresowanych.

Jednocześnie przypominamy, iż musi to być literatura dziecięca i młodzieżowa.

Lista_ksiażek-NPRCZ