ZALAJKUJ CZYTANIE!

Sprawozdanie z realizacji szkolnego projektu ,,Zalajkuj czytanie"

Szkolny projekt ,,Zalajkuj czytanie" reralizowany był w Zespole Edukacyjnym nr 5 w Zielonej Górze od listopada 2017 roku do maja 2018 roku. Podjęte przez placówkę działania miały na celu głównie wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania. Zamiłowanie do czytania powinno być pobudzane przez inne osoby, dlatego też uczniowie z klas 5-7 podczas lekcji czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty utworów z kanonu literatury dla dzieci.
Spotkania te odbywały się dwa razy w miesiącu. Podczas godzin wychowawczych w klasach 4-7 czytano głośno fragmenty wybranch lektur.
W ramach projektu uczniowie z klas 5-7 zorganizowali poranki z poezją, podczas których recytowano wybrane wiersze polskich laureatów Nagrody Nobla.
11 maja nasz Zespół Edukacyjny włączył się do ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie. Ponadto w szkole odbywa się konkurs informatyczny na projekt okładki ulubionej książki.

Galeria zdjęć, TUTAJ